Оновлений магазин

http://pureflora.net.ua/  

+380978323375

Каталог товарів

Контакти

напишите нам
пн-пт
10.00 до 17.00 +380974994400

Новинки

arr3Карпатська Колекціяінтернет магазин "Карпатська Колекція" у facebook https://www.facebook.com/KarpatskaKolekcia ...

»
Профілактика старіння. Довголіття

Профілактика старіння. Довголіття

 

„Нам щастя дано бути в цьому світі,

бути – і більше нічого ! ”

 

Павло Загребельний

„Потрібно відтягувати смерть як надалі, бо вона ж все одно прийде ”

 

Ані Жірардо

 

 

… Що не кажіть, а все ж французька актриса має рацію – якщо людина не буде налаштована на боротьбу зі старінням усіма можливими їй засобами, включно волевий, то вона таки скоротить собі життя. Відомий генетик геронтолог Г.Д. Бердишев стверджує , що будь хто, хто досягає віку 70 років, не повинен сумніватися, що йому потрібно прагнути дожити до своїх 98 років. Чому саме до 98 ? Професор Бердишевв вважає, що запаси міцності основних систем органів у нормальної середньо – статистичної людини вистачає приблизно на 95 – 98 років. А така психологічна установка мобілізує захисні сили організму, примушує його пустити в хід резерви, що є в кожній клітині, в кожному організмі та системі. Ось світовий приклад прояву бажання ще пожити : 1м Нью – Йорк у січні 2000 року на 50 % збільшилась смертність серед людей похилого віку у порівнянні з минулими роками (те ж спостерігається і в інших частинах світу); виявляється, що в усьому винний цей бідолашний рубіж століть, адже стареньким дуже кортіло додати до 2000-го року, взнати що потім станеться ? – бо навіть кінець світу пророкували … Дочекалися і … померли . „Воля до життя – величезна сила ” -  прокоментував це Р. Батлер, президент Міжнародного центру довголіття. Ще один приклад волевиявлення (історичний анекдот) : жив дуже давно в Білорусії (с. Негневичі на Новоргудщині ) один вельми вмілий костоправ (по місцевому „скольник”), який володів секретом особливої мазі при переломах кісток, він ставив на ноги таких хворих, що й лікарі руками розводили. Мистецтво лікування у сокольників передавання з роду в рід і обов’язково переходило від батька до старшого сина; а цьому костоправу не пощастило : всі три його жінки народжували тільки доньок (а міняв він їх тільки тому, що сина не народжували), але  остання жінка потішила його : „Живи голубе, довше, від моєї доньки буде в тебе обов’язково онук, ось і чекай його !” Дотяг дід до 90 років і дійсно остання донька народила хлопчика. Сокольник відвів його в ліс, вони разом зробили зілля, і коли онуку виповнилося 16 років, дід велів йому самостійно зварити мазь від перелому і скласти хворому зламані кістки. Упевнившись, що хворий почав ходити, дід того ж дня тихо упокоївся, а на його обличчі застигла посмішка (Лужанин, 1964). До цього і наша бувальщина : жителька м. Рівного Марфа Кривоносюк (105 років) пожартувала газетярам : „Мусила стільки жити, аби дочекатися підвищення пенсії .” (Це було в 1990 р.)

Проте тільки одного бажання довго жити вистачить далеко не всім. Багато хто з геронтологів та лікарів – геріатрів схиляються до думки, що процес старіння обумовлений спадково, програма старіння закладена у генетичному коді організму людини і передається від батька до сина і від матері до дочки. Насіть якщо з життя людей будуть усунуті хвороби, старіння не зупинитися, бо воно тісно пов’язане також з прогресуючою втратою організмом здатності  пристосовуватись до стресів, які порушують внутрішню рівновагу і психологічну стабільність. І все ж процес старіння можливо дещо уповільнити, якщо робити таке :

 • Самообмежитись у харчуванні, але не голодувати : скоротити кількість споживаних калорій до однієї третини від потрібного для підтримки маси тіла, але зі збереженням усіх поживних речовин; недоїдання ецентивно навіть якщо до нього вдатися вже у середньому віці;
 • Регулярно займатися фізичними вправами („жодного дня без гімнастики !” ваше гасло), як можна більше бувати на свіжому повітрі; робити водні процедури (обливання холодною водою тощо); бігати підтюпцем (рос. Багать трусцой, англ.. jogging) проте біг повинен бути досить тривалим, але не виснажливим і залишати приємні відчуття; робити щоденні піші або велопрогулянки помірковані рухи продовжують життя, наприклад, велосипед в середньому на 5 років, причому позитивний ефект у чоловіків проявляється помітніше, аніж у жінок; фізичні вправи можуть „омолодити” серце, м’язи і кістяк на 40 років (70 – літній активний „молодик” нічим не відрізняється від неактивного 30 – літнього,  разючий цьому приклад досвід академіка М. Амосова  по „відтягуванні” смерті ! Читайте його брошуру „Эксперимент”), активний спосіб життя особливо важливий для роботи мозку ;
 • Більше віддаватися улюбленій справі, щоденно працювати, завантажувати мозок, бути допитливим як дитина, бути молодим духом („Життя треба розуміти як зростаючу кульмінацію”, - проф.. Сергій Кримський);
 • Бути оптимістом , робити добро іншим, бо доведено, що безкорисливі люди краще протистоять стресам і в житті досягають більшого („Коли робиш добро безкорисливо – життя само нагороджує тебе енергією, здоров’ям, силою ”, - Е. Фальц-Фейн), вік можна перемогти, якщо зберегти в душі доброту і чуткість, ділитися власним багацтвом з кожним, хто попрохає; ніколи не лаятись і не лихословити, бо це руйнує нервову систему;
 • Кохатися (річ приємна), але дотримуватися древнього принципу : coitns modicns excitat, coitns nimins debilitate (помірний секс збуджує, а надмірний - розслабляє);
 • „Я майже певен, що при значних обмеженнях і навантаженнях відсотків 90 зможуть і повинні доживати хоча б до 90 років ” (Амосов, Бульвар, 2002, № 20).

Таких порад можна назбирати на грубезний гросбух, але хто їх буде виконувати ? …Проте люди, що беруть до рук такі книжки, як оця, допитливі, вони люблять природу і не вагаються експериментувати над собою (як, прикладом академік Амосов) і, можливо, навчитися „зкуштувати” якийсь з рецептів цього підрозділу, не забуваючи, що „все , що занадто довге, набридає, навіть життя; проте,0 як важко наважитися вмерти …” (Вовенарг).

 1. Польський король Станіслав Лещинський (1677 - 1766) не один раз казав, що він досяг похилого віку завдяки регулярному щоранковому вживанню настою підмаренника запашного (стара назва – маренка запашна). В наші часи настій готують так : взяти 5 г трави на склянку окропу, пити 3 – 4 рази в день; можна робити і відвар : 30 – 40 г на 1 л води, кип’ятити 3- 4 хв. (Бор. Борп. Шевченко).
 2. Досвідом століть підтверджено, що щоденне вживання ягід бузини чорної продовжує життя і молоді роки : взяти 2 столових ложки сухих ягід, залити 1 л води, додати 5 меду і кип’ятити 6 хв., процідити ; пити гарячим декілька разів на день по півсклянки (Світлана Ільївна) .
 3. На 0,7 л білого вина взяти 300 г подробленої цибулі і 100 г  рідкого меду світлих сортів (наприклад, акацієвого чи кіпрейного), настоювати 2 доби, процідити; приймати по столовій ложці 2 – 4 рази в день. За відсутністю вина можна брати розведений винний оцет (Володимир Доброскок).
 4. Затримують старіння овочеві та фруктові соки, особливо морквяний, чорносмородний, обліпиховий, черешневий, вишневий, яблучний, сік петрушки та ін..  Рецепт для морквяного : пити щодня вранці та ввечері по 50 – 100 г свіжого соку (він же допоможе при променевій хворобі і для виведення з організму радіонуклідів і ля пов’язання вільних радикалів). Омолодженню на тканинному рівні сприяє диня. Інші рослини , що  придатні для виготовлення „еліксиру довгого життя ” (це список, а не рецепт): артишок, борщівник, часник, імбир, фініки, ківі, банани, ананас, листки гінкого і ясеня, розмарин, шипшина, настурція, тирлич, барвінок, омела, женьшень, родіола і багато інших (Лелнід Селезненко).
 5. Пешський професор ботаніки Йосип Веленовський (1858-1949) радив змішати порівну траву звіробоя, материнки, омели, росички, листя і квітки глоду, кореневища пирію; столову ложку суміші залити 0,5 л окропу, настоювати 15 хв.; пити протягом дня ковтками, засолодити  медом.  Профілактичний курс триває 2 місяці, потім зробити перерву на 2 – 3 тижні. Цей геронтологічний збір слід пити регулярно після 60 років, особливо чоловікам (Josef Velenovsky).
 6. Взяти корінь і надземну частину селери, одну моркву і по 2 столових ложки коренів петрушки і миколайчиків польових, насіння вівса, квіток гадючника (таволги); все залити 2 л води і варити до моменту, коли звариться селера. Пити по 75 г тричі на день за 15 хв. До їди. Відварену селеру можна використовувати на салат. (Петер Дімков).
 7. Кажуть, що той, хто з’їдає 3 – 5 великих горіхів, живе в середньому на 7 років більше, бо ці горіхи знижують вміст холестерину в крові (Гаррі Фразер).
 8. Змішати порівну молоді листки дуба, ячмінну солому, суцвіття деревію і корені калгану; столову ложку суміші на 0,75 л води, варити 5 хв. Пити протягом дня замість води (Марушич).
 9. Зміщати порівну листя суниць, м’яти і ожини „волос” кукурудзи, кореневищ пирію. Як попередній рецепт (Марушич).
 10. Грейпфрут, як і інші цитрусові, містить пектин, який сприяє зниженню рівня холестерину у сироватці крові і цим попереджує розвиток склерозу судин   і отже дещо віддаляє старість. Таким чином, якщо зїсти щоденно один грейпфрут, то можна захистити себе не тільки від серцево-судинних хвороб, а також і від хвороб печінки; причому обов’язково з’їсти і білу частину шкіри (альбедо), бо вона містить флавоноїди, що носять загальну назву „вітамін Р”. Речовини, що надають грейпфрути гіркуватий присмак, нешкідливі, до того ж вони стримують функцію печінки і кишечника. Недарма ті американці, які пильнують за станом свого здоров’я, щоранку випивають склянку соку цього плоду (Тетяна Черевченко).
 11. Змішати гомеопатичні уртінитури барвінку, цибулі і елеутерокока у співвідношенні 2:3:6, приймати по 50 – 70 крапель тричі на день до їди. Або : змішати гомеопатичні уртінктури імбиря, часнику і листків смородини чорної у співвідношенні 4:5:10, приймати по 50 – 70 крапель тричі на день до їди (Форон).

Насамкінець, щоб підбадьорити читачів, наведу ще декілька порад конкретних довгожителів :

 1. Кияни Людмила (82 роки) і Віталій (100 років) Марісови кажуть, що харчуються вони звичайно, з задоволенням до їдять м'ясо і щоденно випивають по чарці горілки, бо вони помітили, що спритне допомагає від хвороб (наприклад, у дружини пройшла аритмія), проте чоловік все життя сторонився алкоголю.
 2. Киянка Євгенія Кравчук (104 роки) ніколи не працювала, їла все, що кортіло, дуже любить чай з лимоном, може  дозволити собі і чарчину горілки; для збереження здоров’я їй багато дали танці, групи здоров’я, басейн, піші прогулянки.
 3. Бразилець Жерману ді Араужу (119 років) має 68 дітей (останній раз став батьком в 101 рік), теперішня його жінка (13 – та ) молодша від нього на 61 рік. Власне довгожительство сеньйор Жерману пояснює життєлюбством і пристрастю до жінок.
 4. Болгарка Марія Арешакова (104 роки) продовжує заняття спортом і навіть встановила рекорд по штовханню ядра – 412 см. (для її вікової категорії). Секрет цього спортивного довголіття : вранці – мед  натщесерце, а обід і ввечері обов’язково закінчувати фруктами у сполученні з 50 г виноградної горілки, ароматизованої анісовою ефірною олією.
 5. Португалець Пауло де Са (105 років0 сказав журналістам, що у харчуванні себе не обмежував, але підкреслив, що він обожнює лимони, сік яких, за його словами, є еліксиром довголіття і кращими профілактичними засобами.
 6. Англійка Шарлот Х”юз  (115 років) пояснювала секрет свого довголіття пристрастю до бренді, смаженої свинини і додержанням десяти заповідей.
 7. Житель Уельсу Джон Еванс (112 років) ніколи не вживає брудної лайки, бо лихослів’я  руйнує нервову систему – вважає цей містер; крім того він щодня обов’язково з’їдає скибку житнього хліба і  запиває його розведеним у гарячій воді медом.
 8. Гросмейстер з китайських шахів Се Сясюнь (100 років) продовжує активний спосіб життя, встає досвіту і після склянки зеленого чаю робить гімнастичні вправи і пробіжку. Він все життя провів у великих містах, майже щодня з’їдав чи маленький шмат м’яса  іц дозволяє собі трохи вина, але не любить гострих страв, цибулі і часнику (порівняйте думку нашого земляка вегетаріанця Олександра Пуприна : „Цибулі і часнику жодна свійська і дика тварина їсти не буде обійтись з цибулиною весь зоопарк  і упевнитись”). Головним секретом свого довголіття  присмерті вважає шахи, бо вони легко знімають стреси сучасного метушливого життя (він автор 29 шляхових книг).
 9. Харків’янка Парасковія Натарова (115 років, станом на січень 2002 року) веде активний спосіб життя, завжди чимось зайнята (кухня, життя тощо); вранці робить зарядку з обтиранням  холодною водою . Снідає вівсянкою на молоці та чашкою кави, не відмовляється і від м’ясних страв (на обід), в її раціоні майже всі продукти, крім макаронів. Пані Парасковія стверджує, що свій вік вона завдячує своїм двом чоловікам, які її дуже любили і не дозволяли багато працювати. Вона ніколи не нервувала і не  підвищувала голос.

Закінчити цей розділ хотілося б на веселій ноті . Отже, анекдот : надумав старий дід оженитись на молодесенькій, пішов за порадою до „хвершала”; той каже : знаєте, діду, не хочу вас залякувати,  але секс з молодою гарячою кобітою та у вашому віці … можливий летальний вихід. Старий трохи подумав і махнув рукою : то хай помирає !

http://www.pureflora.com.ua ІМ "Карпатська Колекція"

 

ZGIxN