Оновлений магазин

http://pureflora.net.ua/  

+380978323375

Каталог товарів

Контакти

напишите нам
пн-пт
10.00 до 17.00 +380974994400

Новинки

arr3Карпатська Колекціяінтернет магазин "Карпатська Колекція" у facebook https://www.facebook.com/KarpatskaKolekcia ...

»
Контрацептивні (протизаплідні) засоби.

Контрацептивні (протизаплідні) засоби.

«здоров'я це коли в

Аптеку заходиш за

контрацептивами»,

С. Євтушенко

Для України ця проблема не актуальна, бо народжуваність знижується і почалося це ще з 1984р; у 200р. в Україні народилося 385 тисячдітей, а померло 758 тисяч чоловік… Проте в країнах Азії та Африки, де загрожує перенаселення, вчені, які розробляють протизаплідні препарати, враховують і досвід народної медицини своїх країн.

  1. В Індії, Афганістані, Саудовській Аравії та інших країнах жінки для попередження вагітності пють настій плодів коріандру (коляндра, троян, кишнець), доза 40-50г на 1л окропу, настоюють 10хв, пити після їжі по півсклянки 3-4 рази на день. Цей же настій зміцнює пам'ять, знімає пригнічений стан, діє сечогінно, а  у чоловіків потенцію і сперматогенез (Y. Ethnopharmacoiogy, 1987, vol. 20 №3,1987, vol. 21 №2).
  2. В Індії, щоб уникнути небажаної вагітності використовують ще одну просту рослину – чорнушку посівну (матлашки, дівиця у зелені, кучерявий мацько, нелегані понночки, павучки; на санкриті - крішнаджірака); приймати порошок насіння мацьоко за схемою: сьогодні 20-30г, після завтра стільки ж; ефективність 60-70% (Fitoterapia, 1988 №3, р.251).
  3. Зовсім не безпідставно можна стверджувати, що класичною рослиною з протизаплідними властивостями є горобейник лікарський (вороб’яче сімя, камяне просо і близькі види: г. сміттєвий і г. польовий (нова назва – буголосоїдес польовий) – ці їх властивості були знайдені незалежно в різних регіонах земної кулі. Так, північно – американські індіанців у племені шушонів для контроля свого народу (усіх не прогодуєш…) пили відвар горобейника сміттєвого (місцевий вид, згадані наші види є і в Америці, але вони заносні з Європи та Азії). Для цілей контрацепції використовують насіння, листя і корені. Коротко механізм дії такий (встановлено в дослідах на тваринах): препарати горобейника виявляють безпосередньо дію на гіпофіз, в результаті чого овуляція у самиць припиняється. Випробувано також на жінках з тим же результатом – вони також припинила овулювати (через 5-8 днів після припинення прийому овуляція відновлюється). Протизаплідні властивості горобейника відомі також в Китаї і Кореї, доза 6-12гпрепарата на добу (Wagner, 1970,zxbe txecjn 1987, Herbal pharmacology…,1975 р.108; weiss, 1985).
  4. А ось цей індійський засіб також тимчасово стерилізує жінку, але без гарантії, невідомо його як приклад вступає пряна рослина, на цей раз «римський кман» (він же ще іспанський, італійський, єгипетський кмин; на санкриті «джирака»), інший компонент – місцевий вид фікуса (на санкриті «плакша»). Рецепт: взяти по 5г порошків плодів римського кмину і листків фікуса, розмішати у пів склянці води, випити після закінчення останнього за часом менструального циклу (economic Botany, 1980 №3, р.274).
  5. Не без поставно древні лікарі вважали, що in alimentis medicamenta sunt («в їжі-ліки»): виявляється що навіть горох містить речовини з контрацептивною дією, тільки ефект настає не негайно, як у сучасних протизаплідних пігулок (які на жаль, часто мають побічну дію), бо «горохова терапія» потрибує тривалого часу. Так, в Тібеті, де основою щоденного меню є ячмінь і горох, кількість населення за останні 200 років стабілізувалась (Weiss).
  6. Як же українці, невже не думали в цьому напрямку? Мабуть так, бо церква, здається, забороняла; проте одна жартівлива порада таки знайшлась: «проти завагітненення можна вживати часник, тобто кажуть, на ніч їсти часник шкідливо бо від нього болить серце» (Михайло Хутько з Богуславщини у «Фазенді»; 1992, №6). А якщо серйозно, то за свідченнями Зоряна Болтарович, колись на Полтавщині, щоб не завагітніти, рекомендували пити настій верхівок вимолочених конопель.
  7. Для запобігання вагітності можна використовувати такі хімічні засоби: на 1л перевареної остудженої води, взяти 2 столові ложки борної кислоти (або чайну ложечку саліцилової кислоти) або 2 столові ложки оцту, цим розчином слід спринцюватись до і після статевого акту. Варіант: очищення від шкірки і насіння тоненьке глибоко у піхву, а через 3-6 годин після стосунку видалити. Лимонна контрацепція  особливо широко практикується в Таїланді, проте вона не забезпечує від СНІДу та венеричних хвороб; але лимонування пасує подружнім парам, що не змінюють партнерів протягом багатьох років. Зрозуміло, що підмивання простою водою після еякуляції не дає 100% гарантії, бо фахівці стверджують, що до початку цієї «водної процедури» в матку вже потрапило близько 100тисяч сперматозоїдів і жоден розчин їх не досягає – спермії, за висловом Д. Рейбена, «навіть не почують шуму води», до речі цей американський  сексолог пропонує для спринцювання скористатися кока-колою: вуглекислота і цукор цього напою нищать клітини сперматозоїдів. Застереження. Хімічні засоби контрацепції протипоказані при різних запалення, ерозії, а також при індивідуальній неприйнятності. Далі, в жодному разі не можна передозувати кількість оцту чи саліцилової кислоти (Шкурко,1997; Леся Писанка, 1998). Примітка. Відомий завойовник жіночих сердець Казанова писав у своїх мемуарах, що найвідомішим протизаплідним засобом є кулька з чистого золота. Чи це дійсно так?
  8. До уваги фармакологів. Цей контрацептив вважається в Індії одним з найкращих, на жаль,не всі компонентами нам відступні, але sapienti sat щось з цього при бажанні можна «розкрутити». Отже, взяти порівну кору солодки голої, листки повію звичайного (дармарок, плетух, поплотина), коренів сіди колючої, голів (цецидів) фісташки цілокрайої і пиляків індійського залізного дерева (Mesua ferrea), змішати все з медом,  молоком та молочним жиром; доза 10г в день (Lai and Lata,1980).

 

 

http://www.pureflora.com.ua

NjU1YWQ