Оновлений магазин

http://pureflora.net.ua/  

+380978323375

Каталог товарів

Контакти

напишите нам
пн-пт
10.00 до 17.00 +380974994400

Новинки

arr3Карпатська Колекціяінтернет магазин "Карпатська Колекція" у facebook https://www.facebook.com/KarpatskaKolekcia ...

»
Безсоння та інші розлади сну

Безсоння та інші розлади сну.

«добре прожитий день

дає спокійний сон .»

Леонардо да Вінчі

Причиною безсоння є порушення психологічної рівноваги (депресія, неспокій, збудження), фізичні розлади (біль, дискомфортний стан через травму, запалення, задишку, свербіж, шлунково – кишкові та серцеві розлади, гіпоглікемія) або зовнішні перешкоди (лемент, світиль, хропіння когось з подружжя – так жінка у якої хропе чоловік щоночі години і більше) – і ще величезну кількість різних причин, наприклад тим хто захоплюється безсолевою дієтою для профілактики гіпертонії, слід знати, що мало сонна дієта (у дослідах 0,5 за добу) веде до розладу сну: люди часто просинаються уночі і важко потім засинають – можливо, це одна з причин старечого безсоння. При збільшенні у раціоні хлористого натрію до 5г за добу ці явища зникають, проте гіпертонікам дійсно не слід збільшувати добове споживання солі. Деякі фахівці є принципальними противниками терміну «безсоння», бо «безсоння у прямому сислі слова не існує; потрібні говорити про розлади та порушення сну» (А. Вейн) аргумент: заснувати нам найчастіше заважають на лемент та інші зовнішні перешкоди, а наше до них ставлення – ми звертаємо на них увагу і цим напружуємо себе , не само по собі пізно засинаємо перешкождає людині, а побоювання його. Наш сучасний лікар – стоматолог Олег Мазур вважає, що якщо стан не критичний, то першим кроком від безсоння можуть бути трав’яні спотворні засоби, - проте вони не забезпечують повноцінність усіх фаз сну  - тобто, щоб усе було нормально, потрібно що 2 години вставати та доковтувати, скажімо, валеріану.

 1. Англійці вже декілька століть використовують, які наповнюють хмелем; такі подушки (sleep pillow) були наприклад, у великій шані короля  Георга ІІІ. Метод простий: замість пуху і пір’я наволочку набирали сухим «шишками» хмелю. Ці подушки корисні також астматикам, а якщо маленьку подушку наповнити гарячим хмелем – допоможе від зубного і вушного болю. Наш земляк М. Носаль давав від безсоння настойку хмелю на спирті (1:4), доза – по 5-7 крапель в ложці води або на грудочці цукру двічі на день, останні – перед сном.
 2. Вважається, що цибуля, якщо її спожити в значній кількості перед сном, викликає міцний і здоровий сон (Куриннов). Варіант: з’їсти бутерброд з сардиною і цибулею – ледве вам вистачить часу щоб почистити зуби, як відразу зморить сон. І  ще одне цибулине снодійне: натерти цибулину, викласти на два шари бинту, покласти на крила носа (від «опіку» змазати попередньо шкіру олію), зробіть таку процедуру на ніч і нормальний сон вам гарантовано (В. Загудаєва).
 3. Взяти по столовій ложці насіння вівся і жита, варити в 0,6л води до того моменту, коли зерна почнуть лопатись, відразу процідити. Пити протягом дня замість води (Дімков).
 4. Взяти столову ложку плодів кропу залити склянкою сухого вина, довести до кипіння, випити теплим перед сном; якщо вина немає – можна зробити настій на склянці окропу (E. Meyer).
 5. Покласти поруч з ліжком траву буквиці (свіжа дія сильніша) або набити нею подушку або панчоху (Ольга Цвик).
 6. Взяти 150г кори бузини чорної на 1л білого вина, настоювати добу, процідити; пити по 150мл перед сном (Юлія Ульянова).
 7. Полотняну торбину набити листям липи додати трохи липового цвіту, торбину зв’язати і занурити у ванну з гарячою водою; через кілька хвилин приймати цю купель протягом 15-20хв, а мішечном з розпареним зіллям натирати тіло і обличчя (Кароліні Рівальє).
 8. Можна обійтися без рослин або пігулок якщо перед сном читати щось на кшталт Жуйка про ЕНЛО, чаклунів, Бермудський трикутник, або щось з космічної фантастики але за однієї умови -  все читати повільно і уявляти прочитане у деталях! Засіб діє безвідмовно: спочатку ви заснете на третій статті, потім на другій, нарешті й на першій (В. Загудаєва).
 9. Після важкого трудового дня, повного навантажень на нервову систему, буває важко відключитися від щоденних турбот, сон не йде, серце щемить – рука тягнеться до шухляди за корвалолом. Але можна обійтися і без синтетичних ліків якщо віддатися до ароматерапії: взяти спиртову настойку валеріани або самі кореневища (тримати в банці закритими)перед  сном вдихати запах робити по 2-3 глибоких вдохи через кожну ніздрю (другу закривати), після вдоху повітря затримати в легенях на кілька секунд; курс лікування до 3 місяців. За цей час пройде безсоння, зникнуть неприємні відчуття в ділянці серця зміцниться нервова система (Ольга Голодняк). Варіант: для зміцнення виснаженої нервової системи приймати настойку лимонника китайського (або елеотерокона, або золотого кореня, або іншого адаптогена) 3 на день але тільки до 17 год. ; увечері нюхати валеріанку за схемою: однією ніздрею, потім другою послідовно по 1,2,4,4,5разів (З.Г. сайфутдінова).
 10. На відмінно від синтетичних ліків (наприклад, барбітуратів), які викликають наркотичний сон (людина просинається з важкою головою, чверть склянки сухого вина з боржомі чи миргородською або келих коняку теж з мінеральною водою викликає нормальний сон) (С.Р. Татевосов).
 11. гомеопатичні засоби від безсоння аконітум Д10-Д16, 2-3 рази в день по 5 крапель при труднощах засинання через страх пеляк, втрату душевної рівноваги серцебиття, гіпертиреоз; коффел Д3- Д10, 3-4 рази в день по 5 крапель (наплив думок, перенапруження розумовою праце); авенасатіва (уртінктура вівса), 10 крапель з теплою пісолодженою водою; насіфлора мучениця, страстянка,  белладоння Д6, 3-4 рази по 1 пігулці (прилив крові до голови); гіозциамус Д2 (блекотан), безсоння у хронічних гіпертоніків; лік опус Д1-Д2 (вовконіг) – при гіпертиреозі; ацідум фосфорінум Д2-Д3, тричі по 5 крапель (безосння через перевантаження на роботі, горе, турботи, емоції, а також під час одуження).
 12. «довіртись собі, своєму організмові. Не думайте про хвороби, розлади – живіть на повну силу, радуйтесь, засмучуйтесь, сперечайтесь, змагайте, творіть, хвилюйтеся – ми й не знаємо ще наскільки величезна резерви організму людини, нервів, емоцій. Не бійтеся недоспати – ось головна моя порада» (Олександ Вейн).
 13. «якщо людині вдається без снотворного чудово спати, з її нервами все гаразд. Перша порада: не економте на сні, є такі рвучі до роботи, прагнуть навчитися спати як умога менше. Це – найшкідливіша витівка. Марно вона не минається Друга порада: нелякайтеся безсоння не метушіться коли немає сну й думки виснажують, лежіть спокійно, доки заснете. Якщо вранці буде важка голова, нічого – втримаєте. Надвечір втома нагромадиться за два дні і вас здолає сон, однак після безсонної ночі перенапружуватися не треба і вечір бажано звільнити він відпочинку» (Микола Амосов).

Як ми вже згадували однією з причин є хропіння одною з подружжя або по науковому «синдром абстунтивного апное.» вважається що 40 % населення земної кулі хропе щоночі 25% - час від часу; у віці 30 років постійно хропуть уві сні 9-10 % чоловіків і 4,5% жінок, а вже у 60років- 60% чоловіків і 40% жінок – причому дехто робить так голосно що цей звук перевищує голосність роботи відбійного молотка (до 80децибел).

Тому не дивно що хропіння не тільки буває приводом для розлучення але при цьому – людина хропун може загинути: лікарям відомо, що хропіння є однією з ознак раптової смерті яка настає якщо не від ножа співмешканця (були випадки, наприклад, в буцегарні), то «від серця», бо під час хропіння тиск крові підвищується, спостерігається аретмія, ослаблення міокарду, а також до 500-600 коротких зупинок (апное), диханню за ніч. За американською статистикою через хропіння (вдень, сонливість) гине за рік 38тис. людей, оскільки потерпілі засинають за кермом, і воно ж викликає, ранній розвиток інфарктів та інсультів у працездатному ще віці. Отже, вираз «богатирське хропіння» невірний, бо здорового хропіння не буває. А утворюється ці слово розлади «через вібрацію розслабленого м’якого піднебіння внаслідок, поперемінного перепаду тиску між носоглоткою і ротовою порожниною, або в наслідок зменшення порожнини глотки через запалий уві сні язик. Лікують хропіння гіпнозом, антидепресантами, голковколювальною фізкультурою, оперативним шляхом використання спеціальної маски (наприклад у німців Schlafmaske, але вартість її досягає 5тис. марок !), нейлонового шолому та усілякими домашніми  хитрощами  »

 1. За 4год до того як лягати спати, засипати в кожну ніздрю по декілька крапель обліпихової олії. Курс лікування 2-3 тижні, результат певний (Данило Зубицький). А в аптеках з’явилися краплі від хропіння наприклад (датонг).
 2. Препарат Thepohyllin (Ц1,3- діметіт – ксантин, що містяться в листках чайного куща, має сечогінну дію, а  у випадку хропіння запобігає надлишковому розслабленню м’язів  пролигу і блокуванню дихання) приймати перед сном по 2-4 ретард – капсули, не розжовувати, запити якоюсь рідиною, нажаль, на третину хворих препарат не діє, чому не відомо («тест»,1992,№10).
 3. Відомо,що більшість хропунів, мають зайву масу тіла, жир відкладається на піднебінні і шиї, наслідок того дихальні щляхи звужуються що сприяють хропінню, посилювати «мелодію», може алкоголь оскільки він сприяє напруженню м’язів ротової порожнини. Подібну дію також деякі снодійні та заспокійливі засоби. Отже, товстунам слід відмовитись від вечері і спати з піднятою до зосм верхньою частиною тулоба (Ірина Ходаковська).
 4. На спину нічної сорочки або піхами хропуна пришити кишеню, а в неї покласти тенісний м’яч; хоч не хоч, доведеться спати на боці, а в цій поху, кажуть хроплять менше («химия и жизнь», 1986, №3). А в армії чинили ще (радикальніше): клали хропону на лице онучу, кажуть теж допомагало! («медведь», 1996, №4).

 

Карпатська Колекція http://www.pureflora.com.ua

ZDY4N